Gülümsemekiçin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gülümsemekiçin

Gülümse(t)mek için

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İskender Pala - OD

YazarMesaj
Cartman
Cartman

Kadın Mesaj Sayısı : 153

İskender Pala - OD Empty
MesajKonu: İskender Pala - OD   İskender Pala - OD Icon_minitimePtsi Eyl. 03, 2012 1:28 pm

İskender Pala - OD 9786054322763
Od bir Yunus Emre romanı. Gök kubbemizin her zaman parlayan ve hep çok sevilen, şiirleri gönülden gönüle dolup dilden dile dolaşan Yunus Emre, bu kez OD’un ana kahramanı. İskender Pala’nın ilim ve kültür adamı olmasının yanında, yazar kişiliğinin imbiğinden geçirilerek aşkın tahtına bir kez daha oturtuluyor.

13. yüzyılın her bakımdan kavruk ve yanıp yıkılan ortamına Yunus Emre’nin gelişi tarihi atmosfer içerisinde hakiki anlamına kavuşturuluyor. Yıkıntılar ve yangınlar içinden bir gönül ve bir insanlık anıtının inşa edilişi cümle cümle anlatıyor ve elbette kalbe dokuna dokuna yol alıyor.
Romanın her sayfasında Yunus’un hamlıktan saflığa geçişi okunuyor.Biliyorum,
“Biz bu ilden gider olduk, kalanlara selam olsun,” demişti…

Yine Biliyorum, “Bizim için hayır dua kılanlara selam olsun.” Demişti…

Ve Sevgili’ye gittiği o geceden sonra adının dilden dile, Aşkının gönülden gönüle dolaştığını da biliyorum…

Şimdilerde ona kimisi Âşık Yunus, Miskin Yunus…

Derviş Yunus…

Varsın onu da desinler.

Ve Türk yurtlarında, onu en çok “Bizim Yunus” diye çağırırlar.

/Mutlaka Lise 2.ci sınıfta okunması gereken kitapların başında gelir.Edebiyatta işlenicek olan Tasavvuf konusunda çok yardımcı olucaktır bu roman İskender Pala - OD 4200473811 Yunus Emreden tutun Mevlanaya Ahmet Yeseviye ve Yunus Emrenin eşi Sitareyi anlatan ve daha bir çok mutasavvıfçıları barındıran bir kitaptır.
https://gulumsemekicin.yetkinforum.com

İskender Pala - OD
1 sayfadaki 1 sayfası