Gülümsemekiçin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gülümsemekiçin

Gülümse(t)mek için

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cristiano Ronaldo "Mutsuzum"

YazarMesaj
Seppia
Seppia

Kadın Mesaj Sayısı : 40

Cristiano Ronaldo "Mutsuzum" Empty
MesajKonu: Cristiano Ronaldo "Mutsuzum"   Cristiano Ronaldo "Mutsuzum" Icon_minitimePerş. Eyl. 06, 2012 1:47 pm

Real Madrid, La Liga'da Granada'yı 3-0 ile geçerken takımının iki golüne imza atan Ronaldo'nun gollerden sonra sevinmemesi dikkat çekti. Oyuncunun bu konuyla ilgili açıklaması ise oldukça ilginç oldu...
Maç sonrası gazetecilere konuşan Ronaldo, sevinmeme sebebini 'profesyonel' ve 'kişisel' sebeplere bağladı. "Golden sonra sevinmedim çünkü mutlu değilim. Sebebini kulüp biliyor. İnsanlar neden mutsuz olduğumun farkında." sözlerini kullandı.
Konuyla ilgili bu sözlerinden başka bir şey dile getirmeyeceğini belirten Ronaldo, Avrupa'da yılın futbolcusu olarak kendisinin değil Iniesta'nın seçilmesinin mi sebep olduğu sorusuna; "Bunun Iniesta ile ilgili yok. Dünya Kupası elemeleri için Milli takıma katılacağım. Orada bizim için çok önemli maçlar var." şeklinde cevap verdi.
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Avrupa'da Yılın Oyuncusu ödülünü Barcelona'dan Iniesta kazanmış ve Ronaldo'nun tören gecesindeki üzgün görüntüsü herkes tarafından fark edilmişti.

[Resimleri sadece adminler görebilir.]

27 yaşındaki yıldız son açıklamasında ise bu duygularının sahadaki performansını etkilemeyeceğini kaydetti.

Kendisine ait resmi Twitter hesabını kullanarak bir açıklama yapan Ronaldo, son günlerde üzgün olduğu açıklamasının ardından takımdan ayrılmak istediğine dair yapılan haberlere ilişkin açıklamalar yaptı.

Ronaldo "Mutsuz olduğumu dile getirdim ve bu olay büyük bir heyecan yarattı. Beni daha fazla para istediğimle suçladılar ancak bir gün böyle olmadığını anlayacaklar. Başarı için gerekli motivasyon ve bağlılığı kaybetmeyeceğimi Real Madrid taraftarlarına garanti ederim" ifadelerini kullandı.

Ronaldo geçen sezon Real formasıyla 46 gol atmıştı.

Ronaldo'nun açıklamasına tepkiler

Barcelona'nın eski futbolcusu ve teknik direktörü Carlos Rexach, Ronaldo'nun mutsuz olduğuna dair açıklamalarını eleştirdi.

Rexach 27 yaşındaki futbolcunun zengin, çok başarılı ve her şeye sahip olan mükemmel bir futbolcu olduğunu belirtti.

Rexach "O da mutsuzsa, insanlar sokaklara dökülüp ağlamalı. Ronaldo hayattan daha fazlasını isteyemez, her şeye sahip. Daha ne istediğini anlayamıyorum, üzgün olmak sahip olduklarına karşı nankörlük" dedi.

Mutsuz olduğunu söyleyen ancak nedenini açıklamayan Portekizli yıldıza ilk destek ise Real Madrid'in bir diğer mutsuz oyuncusu Kaka'dan geldi.

Bütün takımın Ronaldo'ya destek olması gerektiğini söyleyen Kaka "Ronaldo, bizden ne isterse yapmaya hazırız. Bütün takımın arkasında olduğunu bilmeli. Onun mutlu olması Real Madrid için çok önemli. Çünkü takımın temel oyuncularından biri. Kendisine tam destek veriyoruz" dedi.

Kaka forma giyemediği için transfer sezonunda birçok takımla görüşmüştü.

Son olarak diğer bir Real Madrid oyuncusu olan Alvaro Arbeloa da Ronaldo'ya desteğini bildirdi.

Arbeola "Real Madrid bir aile gibidir; birimiz mutsuzsak ona yardımcı oluruz" dedi.

//Üzgün olmasının asıl sebebi ise 6 Eylül 2005'te alkol yüzünden babasını kaybetmiş olmasıdır.Aynı şekilde abisi de alkol bağımlısıyken Ronaldo kazandığı parayla onu tedavi ettirmiştir.
Rexach'a çok kızdım açıkcası her şeyin para olmadığını anlamalı insanlar. Cristiano Ronaldo "Mutsuzum" 3912710552

Cristiano Ronaldo "Mutsuzum"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cristiano Ronaldo