Gülümsemekiçin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gülümsemekiçin

Gülümse(t)mek için

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gwendoline Christie Röportajı

YazarMesaj
Cartman
Cartman

Kadın Mesaj Sayısı : 153

Gwendoline Christie Röportajı Empty
MesajKonu: Gwendoline Christie Röportajı   Gwendoline Christie Röportajı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 05, 2012 4:08 am

Dizide Brienne karakterini canlandıran İngiliz aktris Gwendoline Christie, yaptığı röportajda Londra Film ve Comic Con’unda onu gören hayranlarının tepkilerini dile getirdi. “Tepki” kötü anlamda anlaşılmasın, çünkü bilindiği üzere, Brienne dizide uzun boylu ve kaslı bir kadını canlandırıyor ve söyleyebileceğimiz kadarıyla karşısına çıkan herkesi kılıç dövüşünde yenebilir. Elbette röportaj yapılmadan önce Brienne hakkında bilgi edinilmiş ve soruları not edilmiş. Ancak Game of Thrones dışındaki fotoğraflarına hiç bakılmamış. Çünkü Gwendoline çok kolay tespit edilebilir biri. Brienne için Gwendoline seçimi gerçekten çok akıllıca yapılmış. İkisi de kısa saçlı ve Gwendoline uzaktan gerçekten çok kaslı gözüküyor. Ayrıca büyük tiyatro oyunlarında da oynamış olması onun Brienne rolü için neden tek seçenek olduğunu açıklıyor.
Gwendoline Christie Röportajı Header_165964
İlk soru çok bilinen bir soru, Game of Thrones gibi bir fenomende rol almak nasıl bir duygu?
Eeem, bu kadar çok geniş bir izleyici kitlesi olan bir dizide rol almak benim için bir ayrıcalık. Çok şahane bir olay örgüsü, muhteşem bir yazarı, inanılmaz oyuncuları ve olağanüstü yönetmen kadrosu var. Senaristlerin, böyle büyük bir evrende yüzlerce insanın birbirleriyle bağlantılarını ilgi çekçek şekilde yazmaları için çok temiz bir zihne ihtiyaçları vardır diye düşünüyorum.

Tarthlı Brienne, Tyrion Lannister, Jamie Lannister ve Jon Snow’un favori karakterler olduklarını biliyoruz. Peki, sen rolün için nasıl hazırlandın? Daha önce kitapları okumuş muydun?
Evet, kitapları okumuştum. Rol için görüşme haberi gelince kitapların hepsini okudum ve dizinin tamamını izledim. 3 kilo verdim ve düzenli olarak yogaya başladım. Biraz kick boks yaptım(daha önce Tae Kwon Do ve Jiu Jitsu yapmıştım ve o sıralar Chun ve Dim Mak yapıyordum. Kendimi Gwendoline’nin karşısına çıkanların çok dayanamayacağına ikna etmiştim.) Beslenme düzenim tamamen değişti ve alkolü bıraktım. Olabildiğim kadar fit oldum. Kılıç talimi yapabileceğim bir yer bulamadım ama rolü aldıktan sonra vücut geliştirme yaptım ve 4 kilo kas yaptım. Görünüşümü de karakterime benzetmek için saçlarımı kestirdim ve çekimlerde hiç makyaj yapmadım. Ayrıca uniseks kıyafetler giymeyi bıraktım ve topuklu ayakkabılarımı depoya kaldırdım. Haftada 3-4 kez antrenmana gidiyordum ve çok fazla protein alıyordum. Sonunda çalışmalarım meyvelerini verdi ve karakterime uygun bir görünüme büründüm.

Bu kadar iri bir cüsse ile rol yapmak nasıl bir duygu?
Görkemli bir şeyin parçasıymışsın gibi hissediyorsun. Stüdyoda çekim yapmak yerine dışarıda çekim yapmak oyunculuğumu çok etkiliyor. Olayları daha gerçek olarak algılıyorum ve oyunculuğum daha etkileyici oluyor. Repliklerimi ve hareketlerimi olabildiğince gerçekmiş gibi yapıyorum ve bu sayede ortaya daha ilginç şeyler çıkıyor.

Bu duyguların ve dışarıda çalışmak, karakterini daha iyi oynamanda yardımcı oluyor mu?
Evet, büyük ölçüde. Dışarda kostümümle daha fazla vakit geçirmek istiyorum. Dışarıda olmaktan hoşlanıyorum. Tıpkı Brienne’in hoşlandığı gibi. Daha önce de söylediğim gibi bu tür yerlerde olmak kendi gerçekliğinizi yaratmanızda yardımcı oluyor. Bu sayede o rolü sadece bir dakika yaşamak yerine bütün gün boyunca yaşayabilirsiniz.
Gwendoline Christie Röportajı Brienne-game-of-thrones-110412
Dizide oynadığınız rolün bu kadar kaslı ve erkeksi olması sizin kadınsı kişiliğinizi hiç mi etkilemiyor?
Eh, elbette ki böyle şeyler oluyor. 3. Bölüm yayınlandıktan sonra çok kötü hissetmiştim. Yani, kişiliğimin tersi bir durumdu.

O halde tüm yönleriyle acımasız bir durum!
Doğru, ama Brienne de benim bir yanım. Gurur ve hep güzel olma isteği. Ben o tür oyunculardan değilim ama bir yanım bir proje sayesinde muhteşem saç ve makyajla manşetlerde olmayı istiyor.

Zamanını ayırdığın için teşekkür ederiz.
Rica ederim.

/ALINTIDIR.
https://gulumsemekicin.yetkinforum.com

Gwendoline Christie Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası